Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Konkurs wiedzy o USA
28 lutego 2012


 

Zdjęcia w oryginalnym rozmiarze znajdują się TUTAJ!

 

 

Misją szkoły podstawowej w Węgliskach jest rozwijanie zainteresowań wśród powierzonych sobie uczniów, a także umożliwienie im wszechstronnego rozwoju dla jak najlepszego startu w dorosłe życie. Kierując się tą zasadą placówka nasza wychodzi naprzeciw wielorakim oczekiwaniom dzieci, które chcą poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin życia. Jedną z nich jest obszar poznawania obcych krajów, ich kultur, tradycji, zwyczajów, ciekawych miejsc, itp. Podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego uczniowie zgłębiali wiedzę o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zwieńczeniem tych spotkań był konkurs wiedzy o USA, który odbył się w naszej szkole dnia 28 lutego 2012 roku. W zmaganiach turniejowych wzięli udział uczniowie klasy 5, a publicznością byli uczniowie klas 4 i 6 oraz zaproszeni goście: Pani Dyrektor Grażyna Urban oraz nauczyciele uczący w klasach 4-6 Pani Małgorzata Kuczma i Pani Anna Babiarz. Rozgrywki konkursowe miały formę telewizyjnego programu „Jeden z dziesięciu”. Prowadząca konkurs przygotowała zestaw 60 pytań, na które uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi. Cele, jakie przyświecały przeprowadzeniu wspomnianego turnieju były następujące:
• Sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy z wyznaczonego obszaru zagadnień.
• Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych.
• Wyłonienie zwycięscy rozgrywek i przyznanie nagród rzeczowych, które zostały przekazane na rzecz szkoły przez Polonię Amerykańską z Chicago.
• Uczenie zdrowej rywalizacji.
• Wprowadzanie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.
Poziom przygotowania uczniów do konkursu wzbudził zdumienie i uznanie wśród publiczności i zaproszonych gości, gdyż dzieci opanowały wiedzę ogólną o USA w stopniu bardzo dobrym, a nawet celującym. Świadczył o tym fakt, że tylko na nieliczne pytania uczestnicy odpowiadali niepoprawnie. Postawa konkursowiczów miała pozytywnie motywujący wpływ na publiczność. Obserwatorzy zmagań konkursowych z nutką zazdrości podziwiali umiejętności swoich kolegów, co być może przyczyni się do rozbudzenia u nich chęci do samodzielnego pogłębiana wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Opracowała: Magdalena Kontek

 
stat4u